Ilustracje samoprzylepne

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Post autor: Zyrafa » 15 maja 2010, o 13:21

Czy chodzi ci o serię: Album dla kolekcjonerów - Ilustracje samoprzylepne (IS)?

Do serii dołączam:
"Motyle w polskim krajobrazie"
"Style w architekturze"

Kalkomanie też miałam. Wydaje mi się, że dostawałam je od kogoś kto pracował w fabryce porcelany bo to były takie naklejki jak na talerzach, kwiatki, owoce itp.

Z pozostałych naklejek pamiętam literki ze Smerfami i z Fistaszkami, to był szał. A raz ktoś przyniósł do szkoły naklejki z filmu "Dżeki i Nuka" - to był totalny szał. I jeszcze pamiętam takie maciupkie naklejki, wielkości małego paznokcia, nie wiem co na nich było, ale też były bardzo popularne. No i "piegi" czyli kolorowe błyszczące naklejki jak w "Akademii Pana Kleksa". Niektóre naklejki mam do dziś, bo tak je ceniłam, że żal mi było je na cokolwiek nakleić. ;-)

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 15 maja 2010, o 17:49

O tak Zyrafo, mini naklejki ze Smerfami-literkami. Ale na to był szał :razz: . Gdzieś mam jeszcze taki śpiewnik (własnej roboty) z okładką na której jest mnóstwo naklejek w tym właśnie ze Smerfami :grin:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 15 maja 2010, o 19:47

strabek pisze:Witam mam pytania Czy ktoś pamięta ogólną nazwę tej serii??
Czy można je gdzieś jeszcze nabyć?
Nazwa jest taka jak na zdjeciu u gory "Ilustracje samoprzylepne". Albumy juz dawno nie wychodza , ale moze gdzies na allegro mozna je kupic.
Temat troche sie wymieszal z kalkomania....

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 15 maja 2010, o 21:40

Zyrafa pisze:Czy chodzi ci o serię: Album dla kolekcjonerów - Ilustracje samoprzylepne (IS)?

Do serii dołączam:
"Motyle w polskim krajobrazie"
"Style w architekturze"

Kalkomanie też miałam. Wydaje mi się, że dostawałam je od kogoś kto pracował w fabryce porcelany bo to były takie naklejki jak na talerzach, kwiatki, owoce itp.

Z pozostałych naklejek pamiętam literki ze Smerfami i z Fistaszkami, to był szał. A raz ktoś przyniósł do szkoły naklejki z filmu "Dżeki i Nuka" - to był totalny szał. I jeszcze pamiętam takie maciupkie naklejki, wielkości małego paznokcia, nie wiem co na nich było, ale też były bardzo popularne. No i "piegi" czyli kolorowe błyszczące naklejki jak w "Akademii Pana Kleksa". Niektóre naklejki mam do dziś, bo tak je ceniłam, że żal mi było je na cokolwiek nakleić. ;-)
Pamiętam te naklejki,głównie czerwone,na zeszytach naklejałam nimi nazwy przedmiotów :smile:
Może to ja ,też kiedyś przyniosłam do szkoły album z naklejkami. :wink:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

maimeri
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2010, o 18:25

Post autor: maimeri » 17 maja 2010, o 18:12

A mi się to kojarzy z nalepkami z gum do żucia - Turbo i Barbie; trzeba było uzbierać wszystkie do albumu i wtedy wygrywało się komputer. Jak ci brakowało jednej, to wygrywało się coś mniejszego, nie pamiętam co. I oczywiście okazało się, że dwóch nalepek po prostu nie wydrukowano, albo wydrukowano ich tylko dosłownie kilka, i nigdzie ich nie można było znaleźć 8( Sprawdzaliśmy z zaprzyjaźnionymi paniami w sklepach, przekopywaliśmy góry gum - bez skutku 8(
To jedna z niewyjaśnionych zagadek dzieciństwa: czy to było zwykłe oszustwo, a my dzieciaki tak wierzyliśmy, że wygramy komputer?

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 gru 2010, o 13:12

Kilka
Załączniki
16_small.jpg
16_small.jpg (7.34 KiB) Przejrzano 10694 razy
17_small.jpg
17_small.jpg (7.34 KiB) Przejrzano 10694 razy
18_small.jpg
18_small.jpg (6.69 KiB) Przejrzano 10694 razy
19_small.jpg
19_small.jpg (6.43 KiB) Przejrzano 10694 razy
20_small.jpg
20_small.jpg (6.36 KiB) Przejrzano 10694 razy
21_small.jpg
21_small.jpg (6.8 KiB) Przejrzano 10694 razy

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Ilustracje samoprzylepne

Post autor: Doctor_Who » 29 sty 2014, o 00:01

juka pisze:Tak, to była tzw. wodna kalkomania, pamiętam naklejki z postaciami Disneya - Donaldem, Myszką Miki itp.
Jeszcze u mnie w domu jedna szyba w drzwiach oklejona jest tymi wodnymi naklejkami z postaciami z bajek - Lis Leon za kierownicą jakiegoś wehikułu, Maja, Sknerus MacKwacz, Kogut chyba z Reksia i chyba Bolek i Lolek ze słoniem (na huśtawce??) w wersji z ''Wielkiej podróży...''. Większość niekompletna i przez lata poobdzierana i chyba tylko lenistwu trzeba dziękować, że nikomu nie chciało się przez te lata wziąć i zdrapać to do szczętu.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Ilustracje samoprzylepne

Post autor: Conrad » 5 lut 2014, o 12:54

Witam. Ja zbierałem serię "Samoloty na których walczyli Polacy":

Obrazek
Obrazek

Oprócz tego pamiętam, że pisało się do różnych firm, by przysłały naklejki. Najczęściej dostawało się od Coca-Coli, lecz były także inne np. Champion, Castrol, Lois, Dunlop i ... wiele wiele innych.
Śmieszne było to, że prośby to były tzw. gotowce - często (czytaj: prawie zawsze) z błędami, ale naklejki przychodziły :lol: :mrgreen: .

Obrazek
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Ilustracje samoprzylepne

Post autor: Robi » 17 lut 2014, o 06:02

Tez mam nadal kilka takich nalepek coca coli.
O prospektach i nalepkach troche tu pisalem
viewtopic.php?f=8&t=1157&p=6983&hilit=prospekty#p6983

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ilustracje samoprzylepne

Post autor: gumisio » 26 lut 2014, o 07:20

Ostatnio sporo rzeczy na ten temat można znaleźć w internecie w tym skany tych albumów :) Przygotuję odpowiedni dział dla Ilustracji Samoprzylepnych jak tylko wejdzie do użytku nowy wygląd strony ... :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ