RTV AGD PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 3 cze 2009, o 06:43

kuba70 pisze: W tym poscie tez nie ma niczego o RTV AGD Robi...
:
No i wlasnie dla tego sami powinnismy zadbac o to zeby nie poglebiac balaganu. Sa tematy tematyczne jak ten i niech tak pozostanie i sa takie jak pisze bialy delfin "o wszytkim i o niczym " i podobne

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 17 cze 2009, o 12:13

A oto saturator będący jedną z atrakcji wrocławskich ulic czasów PRL.

Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

oraz pojazdy naszych czasów :cool:

Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com


PS: Zdjęcia pochodzą z wystawy plenerowej na wrocławskim Rynku.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 17 cze 2009, o 12:34

Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com


Proszę przeczytać tekst pod zdjęciem :cool:

Wspominaliśmy już reklamówki z zachodu. O ile mnie wzrok nie myli to pani na składanym stoliku właśnie sprzedaje reklamówki i to w dodatku z logo LEGO

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 cze 2009, o 13:46

o kurcze, złapałem się na tym ze te wózki wygladają jakoś tak.... retro, a przecież to była codzienność. :o
o "gruzliczankach" pisałem wczesniej, dobrze że rodzice mi tego nie dawli, popieram ICH.

ps. własnie wczoraj rozmawiałem z Gumisiem że jest mały przstój na forum, a tu prosze
Chyba mamy połaczenie teleptyczne i Was sprowokowałem na odelgłoś :wink: :grin:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 18 cze 2009, o 09:15

Biały delfinie, ucichło troszkę na forum, bo wakacje za pasem.

Ja nie próżnuje, dziś natknęłam się na artykuł w gazecie o wrocławskim neonie nad wejściem do ZOO. Został pięknie odnowiony tradycyjną metodą i od dziś będzie świecił codziennie. Chwała nowemu dyrektorowi ZOO.
Takich świecących neonów było sporo. Jeden z charakterystycznych neonów (ciągle działających) we Wrocławiu to reklama PZU i postać czyhającego złodzieja z kluczem do drzwi oraz neon "Dzień dobry we Wrocławiu" znajdujący się na dachu domu vis a vis Dworca Głównego PKP.

Pamiętacie jakieś?

Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 18 cze 2009, o 13:47

neony. społem, orbisu, pekao, domów towarowych z reguły niekompletne, zazwyczaj część rurek nie świeciła, albo w ogóle była wykrawana.

przypomniała mi się anegdota pisana przez pisarza S. Barańczka:
w pewnym neonie zgasła litera "ł", napis głosił:

"Wspólnym wysi(ł)kiem budujemy socjalizm" :grin:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 25 cze 2009, o 22:28

Natuś-77 pisze:Pamiętacie jakieś?
Krowa w Warszawie. Nie wiem czy ten neon istniał naprawdę, ale był film o nim z piosenką zespołu Lombard.
A naprzeciwko mojego okna w byłym mieszkaniu świeciło się dość spore "Kupuj w sklepach PSS". Co ciekawe, akurat patrzyłem przez okno na początku lat 80., gdy neon zgasł (lub został wyłączony) i nigdy już się nie zaświecił. Potem kilka lat wisiał smętnie nad wejściem sklepu, aż rozebrano go pod koniec lat 80.
Na miejscowym rynku był też neon "Sopot-Plast", z daleka świeciła się niebieska "Polfa".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 cze 2009, o 08:21

Natuś-77 pisze:Biały delfinie, ucichło troszkę na forum, bo wakacje za pasem.

Ja nie próżnuje, dziś natknęłam się na artykuł w gazecie o wrocławskim neonie nad wejściem do ZOO. Został pięknie odnowiony tradycyjną metodą i od dziś będzie świecił codziennie. Chwała nowemu dyrektorowi ZOO.
Takich świecących neonów było sporo. Jeden z charakterystycznych neonów (ciągle działających) we Wrocławiu to reklama PZU i postać czyhającego złodzieja z kluczem do drzwi oraz neon "Dzień dobry we Wrocławiu" znajdujący się na dachu domu vis a vis Dworca Głównego PKP.

Pamiętacie jakieś?

[url=http://thumbnails12.imagebam.com/3941/9 ... 402916.gif]Obrazek[/URL]
Free Image Hosting by ImageBam.com
Natuś - śliczny ten neon. U mnie na hotelu Cristal był kiedyś super neon :grin: - Niebieska seksowna Pani z różowym drinkiem w ręku. Niestety kilkanascie lat temu zrobiono tam dobudówkę i neon zniknął. Ciekawe, co się z nim stało. Poszperam, może jakieś zdjęcia się znajdą.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 26 cze 2009, o 20:27

Katowice nazywane były miastem tysiąca neonów. Świeciły na Zenicie, Państwowych Domach Towarowych, Delikatesach PSS Społem, Supersamie, kinach, domach mody.
Pamiętam świecący imbryczek pykający parą na rogu 3 Maja i Stawowej i zielony napis "Frykasy" na elewacji jednej z kamienic przy pl. Szewczyka. Jeszcze w latach 90. działały neony na dworcu kolejowym, świeciło się logo PKP. Najbardziej charakterystyczny neon był na budynku hali sportowej huty Baildon- neon ruchomy, piłka przelatywała nad siatką, wpadała do kosza.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 28 cze 2009, o 12:23

Eryku, jeśli gdzieś natkniesz się na dawne zdjęcia tych neonów, wklej proszę. :smile:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 28 cze 2009, o 17:01

przechodząc dzisiaj koło jednego sklepu zobaczyłem wywieszki z cenami - steplowne cyferki - pieczątki na kawałku kartonu i zauważyłem że to rzadkość (na szczęście).
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 28 cze 2009, o 18:04

Elle pisze:Eryku, jeśli gdzieś natkniesz się na dawne zdjęcia tych neonów, wklej proszę. :smile:
Zdjęcia neonów z czasów ich świetności można zobaczyć tutaj:
http://forum.gkw.katowice.pl/viewtopic.php?t=2629

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 28 cze 2009, o 22:30

Dziękuję, aczkolwiek niektórych słynnych, o których wspomniałeś, nie ma. :sad:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 30 cze 2009, o 14:31

Niestety, ale zawsze jest szansa, że ktoś wrzuci zdjęcia tych neonów :wink:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 1 lip 2009, o 07:33

Eryk75 pisze:Katowice nazywane były miastem tysiąca neonów. Świeciły na Zenicie, Państwowych Domach Towarowych, Delikatesach PSS Społem, Supersamie, kinach, domach mody.
Pamiętam świecący imbryczek pykający parą na rogu 3 Maja i Stawowej i zielony napis "Frykasy" na elewacji jednej z kamienic przy pl. Szewczyka. Jeszcze w latach 90. działały neony na dworcu kolejowym, świeciło się logo PKP. Najbardziej charakterystyczny neon był na budynku hali sportowej huty Baildon- neon ruchomy, piłka przelatywała nad siatką, wpadała do kosza.
Ja z Katowic zapamiętałem neon na "Skarbku". Był okrągły, kolorowy i rozświetlał się promieniście. W Katowicach byłem co prawda tylko przejazdem, albo incydentalnie, ale ten neon wbił mi się w pamięć.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ