RTV AGD PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 7 maja 2009, o 09:58

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Free Image Hosting by ImageBam.com

1. Lampę na biurko miałam tylko, że w kolorze brązowym. Hitem był oczywiście wbudowany zegarek.
2. Filiżankę z Jackiem i Agatką wypatrzyłam na allegro. Słodka :smile:
3. Odważniki ceramiczne pamiętam, jak były używane w niektórych warzywniakach albo na targu przy ważeniu owoców i warzyw.
4. Szklanki z paniami rozbierającymi się były hitem lat 80-tych i towarem eksportowym do krajów Morza Czarnego.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 7 maja 2009, o 11:10

Natuś-77 pisze: 3. Odważniki ceramiczne pamiętam, jak były używane w niektórych warzywniakach albo na targu przy ważeniu owoców i warzyw.
Miały w środku ołowiany wkład widoczny od spodu.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 7 maja 2009, o 13:20

Dudzio pisze:
Natuś-77 pisze: 3. Odważniki ceramiczne pamiętam, jak były używane w niektórych warzywniakach albo na targu przy ważeniu owoców i warzyw.
Miały w środku ołowiany wkład widoczny od spodu.
Na ktorym byly znaczki kolejnych legaliacji

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 7 maja 2009, o 13:43

u mojej babci takie były, dużo się wybawilismy nimi i waga bawiąc się w sklep, niestety niedawo się spodobały obcej, postronnej osobie :neutral:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 7 maja 2009, o 13:59

Mam jeszcze takie ceramiczne odważniki.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 7 maja 2009, o 18:52

Zabiłaś mi ćwieka tą filiżanką, Natuś :smile:. Na pewno miałam kubeczek z Jackiem i Agatką - Agatka na niej zamiatała, a Jacek jechał na rowerze (cóż za podział obowiązków :wink:), natomiast ta filiżanka (a właściwie dziewczynka z babką) coś mi przypomina i nie umiem sobie skojarzyć. Może tych kubeczków miałam więcej i były z różnymi obrazkami? Nie pamiętam. Na pewno miałam jeszcze kubek z Ptysiem i Balbinką, ale co tam robili, też nie pamiętam :sad:.

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 8 maja 2009, o 19:49

Znalazłem w "Głosie Pomorza" z 1989r informację, ze lwowski "Elektron" i Zakłady Telewizyjne w Warszawie skonstruowali wspólnie telewizor analogowo- cyfrowy. Miał pojawic się w sklepach w 1990r. Produkcjh amiała wynieśc milion egz. w ZSRR i 400 tys. w Polsce. Odbierał programy bez zakłóceń, dwujęzyczny odbiór 32 programów na 99 kanałach. W RAZIE POTRZEBY MOŻNA ZATRZYMAC NA PEWIEN CZAS INTERESUJĄCY NAS KADR UMIESZCZAJĄC OBOK DRUGI. Rozszerza się skala podłączanych do odbiornika urządzeń, wideomagnetofonu, komputera osobistego, przystawki do TV satelitarnej. Może wykorzystywac wszystkie istniejące na świecie kineskopy od 45 do 71 cm po przekątnej. Ktoś słyszał o takim odbiorniku?

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 8 maja 2009, o 22:15

qba83 pisze:Znalazłem w "Głosie Pomorza" z 1989r informację, ze lwowski "Elektron" i Zakłady Telewizyjne w Warszawie skonstruowali wspólnie telewizor analogowo- cyfrowy. Miał pojawic się w sklepach w 1990r. Produkcjh amiała wynieśc milion egz. w ZSRR i 400 tys. w Polsce. Odbierał programy bez zakłóceń, dwujęzyczny odbiór 32 programów na 99 kanałach. W RAZIE POTRZEBY MOŻNA ZATRZYMAC NA PEWIEN CZAS INTERESUJĄCY NAS KADR UMIESZCZAJĄC OBOK DRUGI. Rozszerza się skala podłączanych do odbiornika urządzeń, wideomagnetofonu, komputera osobistego, przystawki do TV satelitarnej. Może wykorzystywac wszystkie istniejące na świecie kineskopy od 45 do 71 cm po przekątnej. Ktoś słyszał o takim odbiorniku?
Biorąc pod uwagę poziom jakości i techniki jakie prezentowały sobą "Elektrony" to mogło być interesujące. :wink: A ten zatrzymany kadr to pewnie nic innego tylko odpowiednik PIP. Niestety nic z tego nie wyszło, bo, cytując aktorkę Szczepkowską Joannę:
Proszę państwa, czwartego czerwca skończył się w Polsce komunizm (do czego jakoś dziwnie do dzisiaj nie jestem przekonany :wink: )
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 29 maja 2009, o 19:58

Listy społeczne na zakup telewizorów (1989)
http://www.tvp.pl/historia/rocznice-i-w ... orow-1989r

Awatar użytkownika
Orka
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 18:48

Post autor: Orka » 30 maja 2009, o 19:50

Dudzio pisze:Proszę państwa, czwartego czerwca skończył się w Polsce komunizm (do czego jakoś dziwnie do dzisiaj nie jestem przekonany :wink: )
ja też nie, wogle coraz mniej mnie osobiscie bawi to wspominanie komunizmu,
moze dal młodszych ludzi zeby uzmysłowić jakiet tyo były czasy ....

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 31 maja 2009, o 10:23

Orka pisze:
Dudzio pisze:Proszę państwa, czwartego czerwca skończył się w Polsce komunizm (do czego jakoś dziwnie do dzisiaj nie jestem przekonany :wink: )
ja też nie, wogle coraz mniej mnie osobiscie bawi to wspominanie komunizmu,
moze dal młodszych ludzi zeby uzmysłowić jakiet tyo były czasy ....
Przypominać młodszym trzeba, bo niedługo komuna i bolszewizm będą uważane za czasy szczęścia, obfitości, sprawiedliwości i w ogóle raju na ziemi. Chociaż czy ja wiem, czy takie przypominanie ma sens, jeśli ktoś nie odczuł tego na własnym tyłku i uważa się za zjadacza wszystkich rozumów?
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 1 cze 2009, o 00:13

Dudzio pisze: Przypominać młodszym trzeba, bo niedługo komuna i bolszewizm będą uważane za czasy szczęścia, obfitości, sprawiedliwości i w ogóle raju na ziemi. Chociaż czy ja wiem, czy takie przypominanie ma sens, jeśli ktoś nie odczuł tego na własnym tyłku i uważa się za zjadacza wszystkich rozumów?
Tak w temacie, prosze zobaczyc poczatek wiadomosci BBC z 1.5.1983 roku :
http://www.youtube.com/watch?v=qPLE3Y3gvMQ

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 1 cze 2009, o 06:49

kuba70 pisze: Tak w temacie, prosze zobaczyc poczatek wiadomosci BBC z 1.5.1983 roku :
http://www.youtube.com/watch?v=qPLE3Y3gvMQ
Nic tu nie widze w temacie....
Teamt jest o RTV AGD PRL

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 2 cze 2009, o 19:15

na temat rzeczywiście nie jest, (powinien się znaleźć w "o wszystkim i o niczym")
ale filmik dość wartościowy


ps. w razie czego mogę przenieść :wink:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 2 cze 2009, o 22:37

Dudzio pisze:
Orka pisze:
Dudzio pisze:Proszę państwa, czwartego czerwca skończył się w Polsce komunizm (do czego jakoś dziwnie do dzisiaj nie jestem przekonany :wink: )
ja też nie, wogle coraz mniej mnie osobiscie bawi to wspominanie komunizmu,
moze dal młodszych ludzi zeby uzmysłowić jakiet tyo były czasy ....
Przypominać młodszym trzeba, bo niedługo komuna i bolszewizm będą uważane za czasy szczęścia, obfitości, sprawiedliwości i w ogóle raju na ziemi. Chociaż czy ja wiem, czy takie przypominanie ma sens, jeśli ktoś nie odczuł tego na własnym tyłku i uważa się za zjadacza wszystkich rozumów?
W tym poscie tez nie ma niczego o RTV AGD Robi...
Ale zeby nie bylo offtopicu, to mozna sie zastanowic jaka kamera to bylo krecone w 1983 roku, a byla to raczej kamera amatorska VHS. :wink:

ODPOWIEDZ