Charakterystyczni prowadzący

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ernie
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2007, o 00:47

Post autor: ernie » 26 lut 2007, o 11:36

Fakt nie sprawdziłem- przepraszam Pana Tadeusza, z kimś innym mi się pomyliło. Mogli by to rzeczywiście powtarzać, naprawdę znakomicie tłumaczył - dzięki niemu wiem zawsze i wszędzie, że saksofon to instrument dęty drewniany - ze względu na ustnik.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 26 lut 2007, o 18:02

Tadeusz Kwitna wystepowal w Kopydlowskich Spotkaniach z ballada, widzialem go tez w tv z Graupa Rafala Kmity w jakims zydowskim spektaklu

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 26 lut 2007, o 19:01

"Aj waj, czyli historie z cynamonem" :)
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 26 lut 2007, o 20:10

Grupa Rafała kmity jest na youtube.com
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 26 lut 2007, o 23:04

Tadeusz Kwinta robił precież za jednego z przbyszów z Matplanety :D
Przede wszystkim jest to wpaniały aktor od samego poczatku związny z "Piwnicą pod Baranami".
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

calineczka22
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2007, o 17:24
Lokalizacja: z nibylandii

Post autor: calineczka22 » 27 lut 2007, o 17:57

oj oj Tadeusz Kwinta...wspaniały aktor...pamietam
chyba dzieki takimludziom lubie teatr dobre sztuki....heheheheheh :roll:
wspaniałe rzemiosło charakteryzowało dawniej aktorów... :)
dzisiaj wystarczy,że wypromuja sie w serialiku...i juz....
"Muminek i mała Mi leżeli na brzuchu w słońcu i patrzyli w gęste zarośla. Były niskie i splątane:maleńkie, jakby złe świerczki i karłowate brzózki, które całe życie walczyły z życiem"

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 17 mar 2007, o 23:47

A czy mlody P.Kraśko przypadkiem nie prowadził przypadkiem przez pewien czas DROPSA?

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 20 mar 2007, o 11:25

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym Forum.
Chciałbym przypomnieć program dla dzieci, który nazywał sie "Pan Półka i spółka". Był nadawany na poczatku lat siedemdziesiatych w godzinach popołudniowych. Prowadzącym był znany aktor Tadeusz Bartosik, który rozmawiał z gęsią której imienia już nie pamietam. Gęś była lalką, poruszaną w ten sposób, że długą w szyję gęsi animator wkładał rękę a jego dłoń poruszała dziobem.
Drugim programem dla dzieci który chciałem przypomnieć była dobranocka "Pan Cerowany". Prowadził go Hubert Antoszewski, a Pan Cerowany to była wełniana rękawiczka z jednym palcem i przyszytymi dwoma guzikami zamiast oczu. Pan Antoszewski ubierał rękawiczkę ten sposób, że środkowy palec dłoni udawał nos, a palce: mały i serdeczny tworzyły ruchomą fałdkę imitującą usta. I tak sobie gwarzyli.
Inna audycją telewizyjną dla dzieci były spektakle o skrzacie Dzięcielinku. Dzięcielinek to była sympatyczna kukiełka małego skrzata, a prowadzącym był Pan Jan Wilkowski, który prowadził także m.in. Telewizyjny Festiwal Teatrów Lalkowych.


[scroll]ła lalką[/scroll]

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 20 mar 2007, o 12:57

Hubert Antoszewski animowal tez Pankracego i Telesfora

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 25 sty 2009, o 17:59

Ja pamiętam panią Ulę z Domowego przedszkola, jak robiła z dziećmi rysunki lub jakieś dziwne zabawki np z papierków po cukierkach. Oczywiście Tadeusz Broś, Zygmunt Kęstowicz. Z kolei bardzo irytował mnie pan który prowadził kiedyś chyba Panoramę. Tadeusz Zwiefka, taki wąsaty. Dziś jest chyba posłem lub senatorem.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 25 sty 2009, o 19:54

Dudzio pisze:Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym Forum.Chciałbym przypomnieć program dla dzieci, który nazywał sie "Pan Półka i spółka". Był nadawany na poczatku lat siedemdziesiatych w godzinach popołudniowych. Prowadzącym był znany aktor Tadeusz Bartosik, który rozmawiał z gęsią której imienia już nie pamietam. Gęś była lalką, poruszaną w ten sposób, że długą w szyję gęsi animator wkładał rękę a jego dłoń poruszała dziobem.
Drugim programem dla dzieci który chciałem przypomnieć była dobranocka "Pan Cerowany". Prowadził go Hubert Antoszewski, a Pan Cerowany to była wełniana rękawiczka z jednym palcem i przyszytymi dwoma guzikami zamiast oczu. Pan Antoszewski ubierał rękawiczkę ten sposób, że środkowy palec dłoni udawał nos, a palce: mały i serdeczny tworzyły ruchomą fałdkę imitującą usta. I tak sobie gwarzyli.
Inna audycją telewizyjną dla dzieci były spektakle o skrzacie Dzięcielinku. Dzięcielinek to była sympatyczna kukiełka małego skrzata, a prowadzącym był Pan Jan Wilkowski, który prowadził także m.in. Telewizyjny Festiwal Teatrów Lalkowych.
Zobacz Dudziu jakie wykopaliska! :grin:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 26 sty 2009, o 08:51

Stanowisko archeologiczne z epoki pucharków lejkowatych. :lol:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 sty 2009, o 09:39

Dudzio pisze:Stanowisko archeologiczne z epoki pucharków lejkowatych. :lol:
A może amfor kulistych... :smile: Boże... miałam z archeologii 4,5. Muszę odgrzebać zeszyt, bo prawie nic nie pamiętam. :shock:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 28 sty 2009, o 17:46

mieliście archeologie ? bo ja ją przerabiam na tym forum,
a jeszcze bardziej w tvp - najstarsze (jak Karino i Shogun ) pochodzą z archaiku :wink:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 29 sty 2009, o 09:10

A tu dla przypomnienia głos Pana ze Zwierzyńca (dla tych , co nie przeglądają strony głównej). Pamiętam wspaniale opowiadał: http://www.youtube.com/watch?v=U4gtbv-H ... re=related

PS: i jeszcze intro: http://www.youtube.com/watch?v=Y51TTw2_ ... re=related

ODPOWIEDZ